ارز دیجیتال امپ (Amp) چیست؟

ارز دیجیتال امپ (Amp) چیست؟

امپ (AMP)، یک توکن وثیقه دیجیتالی است که برای تراکنش‌های سریع و غیرقابل برگشت طراحی شده است. شبکه Flexa یکی از پروتکل‌ها و مواردی است که توسط Amp پشتیبانی می‌شود. این ارز دیجیتال، از جنبه‌های مختلف بسیار منحصر به فرد است.

AMP در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و طی یکسال به قیمت بالایی دست یافت. از جمله دارایی‌های آگنوستیک می توان به ارز دیجیتال امپ اشاره کرد که یک رمز ارز غیرمتمرکز روی بلاک چین اتریوم است که شبکه بلاک چین اختصاصی ندارد. این ارز دیجیتال با هدف انتقال آنی و کارآمد ارزهای دیجیتالی و همچنین ایجاد امنیت و برگشت ناپذیری تراکنش‌ها طراحی شده است. توکن امپ مثل یک وثیقه می تواند ارزش انتقالی که هنوز صورت نگرفته را تضمین کند و در نتیجه افراد و نهادها از امنیت و کارایی‌های وثیقه‌ای بهره‌مند می شوند. پس از انجام عملیات در صورتی که تراکنش با موفقیت انجام شود توکن آزاد می شود و برای یک تراکنش دیگر قابل استفاده می‌شود اما در صورتی که تراکنش موفقیت آمیز نباشد، توکن امپ به عنوان جریمه یا خسارت خرج می شود.

ارز دیجیتال امپ به عنوان یک وثیقه برای انتقال دارایی، می تواند با بالاترین میزان سرعت و همچنین با حفظ امنیت به کاربران خدمات ارائه دهد. در اصل، Amp قفل دارایی ها را باز می کند و یک لایه پاکسازی جهانی برای نقل و انتقالات محسوب می شود. این قابلیتی است که هم دارایی های دیجیتالی و فیزیکی و هم ارز رمزنگاری شده یا ارز دیجیتال بانک مرکزی می تواند از آن استفاده کند. امپ (AMP) یک توکن سازگار در بسترERC۲۰ است که به عنوان تنها توکن وثیقه‌ای در شبکه Flexa شناخته می‌شود، لازم است بدانید که فلکسا یک شبکه تجاری است و پرداخت‌های دیجیتالی را به روشی امن انجام می‌دهد. درواقع پرداخت‌ها در لحظه با استفاده از AMP به‌عنوان وثیقه بیمه می‌شوند. توکن‌های ERC۲۰، در مقایسه با پروژه‌های بلاک چین مستقل مانند بیت کوین و لایت کوین، مزایای بیشتری برای ذخیره‌سازی داشته و همچنین قابلیت همکاری با پروژه‌های بیشتری را هم ارائه می‌دهند. درآمد حاصل از کارمزد تراکنش‌ها در شبکه AMP صرف خرید مستقیم توکن‌ها در بازار می‌گردد، همچنین این توکن‌ها نقش مدیران وثیقه را در شبکه دارند که امپ را به عنوان وثیقه در تراکنش با رمز ارزهای مختلف قفل و آزاد می‌کنند.

برای دسترسی به شبکه Flexa، برنامه‌های مختلف می‌توانند توکن AMP را به یک قرارداد هوشمند تعیین‌شده از طریق meta-staking عرضه کنند. این فرآیند به شرکت کنندگانی نیاز دارد که امپ را در استخرهای نقدینگی شبکه به صورت ایمن ذخیره کنند؛ شایان ذکر است که قرارداد توکن AMP غیرقابل تغییر است و استخرهای نقدینگی و وثیقه این توکن مجاز به ارائه خدمات به شرکت کنندگان برای برداشت بدون محدودیت زمانی نیستند. درواقع ارز دیجیتال AMP را می توان به عنوان نوعی بیمه تراکنش توصیف کرد، زیرا اگر تراکنش در شبکه Flexa در زمان های طولانی با شکست مواجه شود، ارز دیجیتال AMP برای جبران این ضررها وارد عمل می شود.

معرفی بنیان گذار ارز دیجیتال امپ

آقای تایلر اسپالدینگ ‌بنیان‌گذار شبکه فلکسا، در سال 2020 از توکن امپ رونمایی کرد. شرکت Trail of bits و شرکت ConsenSys Diligince در سال 2020 شرکت توکن امپ و قراردادهای هوشمند را مورد بررسی قرار دادند.

مزایای توکن امپ 1- انجام تراکنش‌ها به صورت آنی

2- محدود به حوزه‌ی رمزارزها نمی باشند و در فعالیت‌هایی مثل خرید ملک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3- به دلیل برگشت ناپذیری امکان کلاهبرداری وجود ندارد.

معایب توکن امپ GAS هزینه‌ی انجام تراکنش، در صورت استیک کردن این ارز دیجیتال، برای افرادی که دارایی کمی دارند کار منطقی نیست.

نحوه کار شبکه AMP به چه صورت است؟

این شبکه مدعی است که از طریق سیستمی از پارتیشن‌ها و مدیران وثیقه، یک رابط کاربری ساده و در عین حال قابل توسعه برای وثیقه‌سازی تأیید شده استفاده می‌کند. مدیران وثیقه قرارداد‌های هوشمندی هستند که می‌توانند وثیقه را در صورت نیاز در این پارتیشن‌ها قفل، آزاد و هدایت کنند تا از فعالیت‌های انتقال ارزش پشتیبانی کنند. پارتیشن‌های وثیقه را می‌توان برای وثیقه کردن هر حساب، برنامه یا حتی تراکنش تعیین کرد و موجودی‌هایی را حمل کرد که مستقیماً در بلاک چین اتریوم قابل تأیید است. از آنجایی که AMP توکن بومی شبکه Flexa است، روند تراکنش آن با سرعت زیادی است. امکان استیکینگ و تضمین در هر نوع مبادله، از جمله پرداخت‌های دیجیتال، مبادله ارز فیات، توزیع وام، فروش ملک و موارد دیگر، حق کاربر است. طبق آخرین اخبار به دست آمده در رابطه توکن امپ، کاربران مختلف در سراسر دنیا از ۳ نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۱.۵ میلیارد دلار در شبکه فلکسا برای توکن AMP سرمایه گذاری کرده اند.

دو نوآوری ارز دیجیتال امپ

1- مدیران وثیقه: مدیران وثیقه حسابهای سپرده ای هستند که با قوانین و مشخصات مختلفی ساخته شده اند و قابلیت سفارشی شدن برای کاربردهای متفاوت را دارند و می توان از آنها برای انتقال ارزش کارآمد یا خدمات سپرده گذاری در هر زمان استفاده کرد.

2- پارتیشن‌های توکن: پارتیشن بندی های توکن این قابلیت را به مدیران وثیقه می دهند تا قوانین را در آدرس دیجیتالی یکسان و فضاهای مجزا، اجرا کنند. پارتیشن های توکن مانند پارتیشن های هارد دیسک سنتی عمل می کنند و می توانند به طور جداگانه مناطق دیسک را مدیریت کنند.

امنیت توکن امپ

یک منبع توکن ثابت و قابل ارتقا که دسترسی افراد غیرکاربر را مسدود می کند، تامین کننده امنیت ارز دیجیتال امپ می باشد. به این صورت است که تنها کاربران بر اساس قوانین و مقررات می توانند به ارز دیجیتال امپ دسترسی داشته باشند. از آنجایی که AMP یک توکن دیجیتال در بستر شبکه اتریوم است، بسیار بعید است که هک شود. کاربران به طور کامل بر روی دارایی‌های خود تسلط دارند، از این رو محافظت از دارایی‌ها خارج از شبکه بر عهده کاربر است. کاربران باید با مقایسه میانگین قیمت AMP با سایر دارایی‌های دیجیتال بر اساس فناوری‌های قابل مقایسه، بررسی‌های لازم را انجام دهند و سپس بر اساس سیگنال‌های رشد سایر دارایی‌های دیجیتال مبتنی بر فناوری‌های مشابه، درباره سرمایه‌گذاری‌های آتی خود تصمیم بگیرند.

تحلیل فاندامنتال امپ (AMP)

لیست شدن رمز ارز امپ در کوین بیس آن را‌ به یک نوع وثیقه منحصر به فرد در شبکه Flexa تبدیل کرده است. در نتیجه، افراد بیشتری قادر به خرید و ترید AMP هستند. از این رو، محبوبیت این توکن وثیقه دیجیتال به طور پیوسته افزایش یافته است. همچنین رمز ارز امپ از کسب درآمد سرمایه‌گذاران خود نیز سود می‌برد.

رشد جهانی بازار کریتوکارنسی تعداد زیادی پروژه جدید با ویژگی‌هایی از جمله کارمزد کم، پروتکل‌های کم نوسان، دارایی‌های متصل و کالا‌های مصنوعی را به وجود آورده است. یکی از مزایای امپ این است که یک مکانیسم وثیقه کاملاً مستقل را ارائه می‌دهد. کاربران اغلب برای وثیقه به شخص ثالث متکی هستند، در حالی که AMP با ارائه یک جایگزین دیجیتال غیرمتمرکز این نیاز به اتکا را از بین می‌برد. مزیت دیگر امپ (AMP) این است که در لحظه تراکنش را انجام می‌دهد در حالی که ارز‌های دیجیتال دیگر مدت زمانی طول می‌کشد تا تراکنش‌ها را نهایی کنند و در آخر کاربران در این شبکه می‌توانند دارایی‌های خود را فوراً تحت کنترل قرار دهند. در نتیجه، این پروتکل مقیاس‌پذیر و قابل انطباق با نیاز‌های یک اقتصاد دیجیتال به سرعت در حال تحول است. علاوه بر این، کاربران AMP از سطح بالایی از سازگاری بهره می‌برند. اکنون بیش از ۲۵ دارایی دیجیتال توسط این پروتکل پشتیبانی می‌شود. به طور کلی، از آنجایی که افراد بیشتری در طول زمان از قابلیت‌های پرداخت Flexa استفاده می‌کنند، از این رو کاربردهای امپ (AMP) ممکن است به زودی تقویت شود و در نتیجه قیمت توکن نیز افزایش پیدا کند. البته به یاد داشته باشید که این پیش‌بینی‌ها صرفاً از روی رفتار‌های قیمتی کوین AMP می‌باشد و همان طور که می‌دانید بازار ارز‌های دیجیتال دائماً در حال تغییر و نوسان است. پس به هیچ عنوان به این پیش‌بینی‌ها بسنده نکنید و همیشه استراتژی‌های خود را برای تحلیل یک کوین اولویت قرار دهید. توکن AMP برای اولین بار در سپتامبر 2020 معرفی شد. همانطور که گفته شد امپ AMP یک توکن مبتنی بر اتریوم است که با استاندارد ERC-20 مطابقت دارد. AMP توکن وثیقه منحصر به فرد شبکه Flexa است و Tyler Spalding و Zachary Kilgore از بناینگذاران شبکه Flexa و توکن AMP هستند.

از سال 2011 Tyler Spalding مسئول حمایت، توسعه و استخراج ارزهای رمزنگاری شده است. پیش از این تایلر در Raise به عنوان مدیر ارشد فناوری مشارکت داشت. او بیش از 20 سال تجربه در زمینه فناوری دارد و سه شرکت فناوری تاسیس کرده است. از سوی دیگر Zachary Kilgore قبل از تاسیس Flexa همچنین در Raise به عنوان مدیر کار می کرد. قبل از Flexa او با شرکت های مختلفی همکاری اشته است.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.