پروتکل پرلینکس PerlinX و توکن PERL

پروتکل پرلینکس PerlinX و توکن PERL

PerlinXپرلینکس از طرح تشویقی تامین نقدینگی از طریق استخرهای نقدینگی خود استفاده می‌کند. این استخرها از پروتکل بالانسر (Balancer) قدرت می‌گیرند. مشارکت کنندگان می‌توانند توکن‌های

PERL خود را استیک یا سهام‌گذاری کرده، تا نقدینگی را تامین و برای این کار پاداش دریافت کنند. پاداش‌های اولیه به صورت توکن‌های PERL ،BAL و UMA توزیع می‌شوند.

پروتکل پرلینکس PerlinX همچنین از پروتکل UMA برای ساخت دارایی‌های مصنوعی استفاده می‌کند. هر دارایی Feed قیمتی خود را خواهد داشت، که توسط مکانیزم تایید دیتا (DVM) پروتکل UMA پشتیبانی می‌شوند؛ این یک اوراکل غیرمتمرکز است که به منظور برطرف کردن مشکلات تامین قیمت اوراکل‌ها طراحی شده است. تمام دارایی‌های مصنوعی بر روی پروتکل پرلینکس PerlinX با پیشوند px آغاز می‌شوند؛ مانند pxGold، pxCarbon و غیره. هر دارایی‌ای که توسط این پروتکل تولید می‌شود، نیاز به توکن PERL به عنوان وثیقه دارد. هدف پرلین اتصال سیستم‌های مالی و محصولات سنتی با دیفای و دسترسی دموکراتیک همه مردم به بازار است. از زمان آغاز پروژه پرلین (Perlin) در اواخر سال ۲۰۱۷، تیم توسعه دهنده آن بر روی اتصال بازارهای سنتی فعلی و اکوسیستم بلاک چین متمرکز بوده‌اند. پرلینکس PerlinX پروژه اصلی پرلین است که به عنوان یک پلتفرم رابط غیرمتمرکز عمل می‌کند؛ بدین معنی که به کاربران اجازه می‌دهد که انواع مختلف دارایی‌های خود را از طریق استخراج نقدینگی و تولید دارایی‌های مصنوعی این پروتکل، با یکدیگر ترکیب کنند. پرلین شرکت مادر پروتکل پرلینکس PerlinX است. این کمپانی با نهادهای بزرگی چون اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) همکاری می‌کند و تلاش می‌کند تا تکنولوژی‌های توزیع شده را قابل دسترس‌تر کند و کار با آن در سطح شرکت‌های بزرگ بسیار راحت است. هدف شرکت Perlin ایجاد ارتباطات موثر در ساخت جوامع، صنایع و امور مالی است. به علاوه، پرلین در زمینه کنترل انتشار کربن با استفاده از فناوری بلاک چین و سازگاری با محیط زیست بسیار قدرتمند عمل می‌کند.

اتاق بازرگانی بین‌المللی بزرگ‌ترین سازمان کسب و کار در دنیاست، که نماینده بیش از ۴۵ میلیون کمپانی و ۱.۲ میلیارد کارمند در سراسر دنیاست. بنابراین این سازمان جایگاه ویژه‌ای برای تشویق مردم به پذیرش تکنولوژی بلاکچین دارد. همکاری پرلین با ICC می‌تواند موارد استفاده زنجیره بلوک را به فضاهای جدیدی مانند مدیریت زنجیره تامین و جلوگیری از جعل محصولات گسترش دهد.

پرلین از گراف جهت دار غیرمدور (DAG) در بلاکچین اختصاصی خود – ویولت Wavelet – استفاده می‌کند، که مبتنی بر الگوریتم LPOS است. به همین دلیل، از ابتدای راه اندازی خود در اواخر سال ۲۰۱۷،‌ به سرعت توانست به هدف خود که ۳۰.۰۰۰ تراکنش بر ثانیه بود، دست پیدا کند.

تمرکز Perlin بر کمک به ایجاد بازارهای موثرتر و بازتر است، که هر کسی می‌تواند از آن بهره ببرد. پرلین اولین پروژه در دنیاست که ساخت دارایی‌های مصنوعی را بر روی پروتکل UMA ایجاد می‌کند. این پروتکل به دنبال قدرت محاسباتی استخرهای خود است، به طوری که بتوان از آن در منابع ساده‌ای مانند تلفن‌های همراه و کنسول‌های بازی استفاده کرد؛ این منابع بر اساس توابع هش رمزنگاری، برای هر مشارکت کننده کیفیت سنجی می‌شود و برای همه افراد در دسترس است. پرلین از این نظر در بین دیگر پلتفرم‌ها کاملا منحصر به فرد است.

پروتکل پرلینکس چیست؟

PerlinX پرلینکس PerlinX از طرح تشویقی تامین نقدینگی از طریق استخرهای نقدینگی خود استفاده می‌کند. این استخرها از پروتکل بالانسر (Balancer) قدرت می‌گیرند. مشارکت کنندگان می‌توانند توکن‌های PERL خود را استیک یا سهام‌گذاری کرده، تا نقدینگی را تامین و برای این کار پاداش دریافت کنند. پاداش‌های اولیه به صورت توکن‌های PERL ،BAL و UMA توزیع می‌شوند.

پروتکل پرلینکس PerlinX همچنین از پروتکل UMA برای ساخت دارایی‌های مصنوعی استفاده می‌کند. هر دارایی Feed قیمتی خود را خواهد داشت، که توسط مکانیزم تایید دیتا (DVM) پروتکل UMA پشتیبانی می‌شوند؛ این یک اوراکل غیرمتمرکز است که به منظور برطرف کردن مشکلات تامین قیمت اوراکل‌ها طراحی شده است. تمام دارایی‌های مصنوعی بر روی پروتکل پرلینکس PerlinX با پیشوند px آغاز می‌شوند؛ مانند pxGold، pxCarbon و غیره. هر دارایی‌ای که توسط این پروتکل تولید می‌شود، نیاز به توکن PERL به عنوان وثیقه دارد. هدف پرلین اتصال سیستم‌های مالی و محصولات سنتی با دیفای و دسترسی دموکراتیک همه مردم به بازار است.

ادغام پروتکل پرلینکس PerlinX با UMA

پروتکل UMA یکی دیگر از پروژه‌هایی است که بر روی دارایی‌های مصنوعی کار می‌کند. شبکه Perlin با این پروتکل همکاری می‌کند تا با استفاده از مکانیزم تایید داده (DVM) آن بتواند ساخت دارایی‌های مصنوعی را که نمایانگر دارایی‌های دنیای واقعی هستند را تسهیل بخشد. DVM بیشتر شبیه به یک اوراکل عمل می‌کند. Oracleها دیتاهای خارج از زنجیره را جمع آوری می‌کنند و آنها را وارد قراردادهای هوشمند می‌کنند. دارایی‌های مصنوعی به صورت توکن‌های pxXYZ ساخته می‌شوند. pxTokenها می‌توانند به شکل‌های مختلفی وجود داشته باشند. هر کدام از آنها نمایانگر یک دارایی توکنایز شده بر روی بلاکچین است که از جمله آنها می‌توان به pxGold (طلای توکنیزه شده)، pxOil (نفت توکنایز شده) و pxCarbon (کربن توکنی شده) اشاره کرد.

به علاوه، توکن UMA به عنوان مشوقی برای تامین کنندگان نقدینگی بر روی پلتفرم پرلینکس به کار می‌رود و برای مشارکت کاربران به صورت پاداش از این توکن پرداخت می‌شود.

استیکینگ با پروتکل پرلینکس PerlinX

پلتفرم پرلینکس PerlinX درصد سود سالیانه (APY) جذابی برای دارایی‌های سهام گذاری شده ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند با استفاده از داشبورد این پروتکل، وضعیت تمام پوزیشن‌های خود را دنبال کنند. به علاوه، پرلینکس برای تامین نقدینگی و استیکینگ توکن‌های PERL، پاداش‌های خوبی در نظر گرفته است. یوزرهایی که رمز ارز PERL را استیک می‌کنند، به نسبت میزان سپرده گذاری خود، توکن تامین نقدینگی (LP Token) دریافت می‌کنند؛ آنها سپس با استیک کردن توکن‌های LP خود، می‌توانند ارز دیجیتال PERL پاداش بگیرند.

هر دو پروتکل UMA و Balancer نقش مهمی در توسعه پروتکل پرلینکس PerlinX بازی می‌کنند. این دو پلتفرم زیرساخت‌های قدرتمند بازارساز خودکار و ساخت دارایی‌های مصنوعی ارائه می‌دهند؛ این دو پروژه با ترکیب پروتکل پرلینکس PerlinX می‌توانند تریدرهای بیشتر و ترکیب پذیری‌های بیشتری را به همراه داشته باشند؛ در نتیجه، سرمایه بیشتری وارد این پرلینکس PerlinX می‌شود.

برای استیکینگ رمز ارز PERL‌ با استفاده از پرلینکس PerlinX، شما باید با کیف پول‌های Web3 مانند متامسک آشنایی داشته باشید.

پروژه جدید پرلینکس: PERL.eco

پروژه جدید شرکت پرلین، Perl.eco است. این پلتفرمی برای توکنیزه کردن دارایی‌های زیست محیطی است. این پروژه تنوع زیستی، اعتبارات کربن، NFT و پاداش‌های دیفای را با استفاده از تکنولوژی بلاک چین توکنیزه می‌کند. اعتبارات کربن اسناد دیجیتالی است که هر توکن آن معادل یک تن کربن دی اکسید و یا دیگر گازهای گلخانه‌ای است.

اعتبارات کربن: این پروژه اعتبارات کربن را توکنایز می‌کند و کاربران می‌توانند در گسترش آینده کربن مشارکت کنند. تنوع زیستی: پرل.اکو به دنبال ایجاد بازاری است که عرضه و تقاضا را به یکدیگر پیوند دهد؛ این بازار باعث تشویق به حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی می‌شود. NFT: این پروتکل با سازمان‌های خیریه جهانی در زمینه‌های حیات وحش، اقیانوس‌ها و محیط زیست کار می‌کند، تا NFT هایی را توسعه دهد که برای کمک مالی به گونه‌ها و زیستگاه‌های در معرض خطر انقراض به کار می‌روند. دیفای: دارندگان توکن PERL می‌توانند به ییلد فارمینگ یا کشت سود بپردازند و پاداش دریافت کنند. زیرساخت بلاک چین: پرلینکس برنامه دارد تا از بلاکچین گواه اثبات سهام (PoS) اختصاصی خودش استفاده کند.

تیم این پروتکل در سال گذشته به سرعت رشد کرد و اکنون شامل ۱۹ توسعه دهنده بلاک چین و وب است و بنیانگذاران پرلینکس، دورجی سان (Dorjee Sun)، کنتا ایواساکی (Kenta Iwasaki) و آجای پراکاش (Ajay Prakash) هستند. مابقی توسعه دهندگان تقریبا ناشناس هستند و به عقیده آنها، پرلینکس PerlinX «بدون رهبر» است و هدایت آن بر عهده جامعه است.

دورجی سان بنیانگذار اصلی Perlin است و سمت او مدیریت پروژه در بخش توسعه است. سان یک کارآفرین است و چندین پروژه راه اندازی کرده، که مهم‌ترین آنها Carbon Conservation است. این پروژه در بخش معاملات اعتباری کربن فعالیت دارد و نقش مهمی در حفظ جنگل‌های بارانی دارد.

کنتا ایواساکی هم‌بنیانگذار پرلین است و به عنوان مدیرعامل اجرایی این پروژه مشغول به کار است. او تجربه زیادی به عنوان توسعه‌دهنده نرم افزار و مدیریت استارت‌آپ‌ها دارد. بیشتر تجربه او در یادگیری ماشین و توسعه سیستم‌های توزیع شده است. ایواساکی قبلا به عنوان محقق هوش مصنوعی در شرکت Naver فعالیت داشته و همچنین بنیانگذار شرکت Dranithix است. درانیتیکس سیستم‌های بازاریابی اینترنتی ایجاد می‌کند، که از هوش مصنوعی و تحلیل‌های زمان حال استفاده می‌کند.

آجای پراکاش نیز هم‌بنیانگذار پرلین است و مقام او مدیر محصولات است. پراکاش نیز یک کارآفرین است که هشت شرکت مختلف با بیش از ۵۰ میلیون دلار سرمایه را پایه‌ریزی کرده است. آجای متخصص طراحی معماری و مدیریت محصول است.

مشاوران این پروژه نیز شامل افرادی چون مایکل ارینگتون (Michael Arrington) بنیانگذار TechCrunch، ایگور لوکسیچ (Igor Lukšić) نخست وزیر سابق مونته نگرو و وینسنت ژو (Vincent Zhou) یکی از شرکای شرکت FBG Capital هستند.

پروتکل پرلینکس PerlinX همچنین شامل لیست بلندبالایی از سازمان‌هایی است که در طی سال گذشته (۲۰۲۰) در این پروژه سرمایه گذاری کرده‌اند. از جمله این سرمایه گذاران سازمانی می‌توان به بیت مین (BitMain)، FBG Capital و Global Brain اشاره کرد.

پروتکل پرلینکس PerlinX به کاربران اجازه می‌دهد انواع مختلف دارایی‌ها را از طریق استخراج نقدینگی و تولید دارایی‌های مصنوعی با یکدیگر ترکیب کنند. دارایی‌های مصنوعی به صورت توکن‌های pxXYZ ساخته می‌شوند و این توکن‌ها می‌توانند به شکل‌های مختلفی وجود داشته باشند. هر کدام از آنها نمایانگر یک دارایی توکنیزه شده بر روی بلاکچین است که از جمله آنها می‌توان به pxGold (طلای توکنیزه شده)، pxOil (نفت توکنایز شده) و pxCarbon (کربن توکنی شده) اشاره کرد.

ترکیب هیبریدی دارایی‌های مصنوعی با استخراج نقدینگی که پرلینکس PerlinX ارائه می‌دهد، به ندرت در فضای ارزهای دیجیتال دیده می‌شود. این پروژه دارای تیمی نسبتا قوی و سرمایه گذاران سازمانی بزرگ است؛ اما زمان ثابت می‌کند که پروتکل پرلینکس تا چه حد می‌تواند موفق باشد. پرلین شرکت مادر پروتکل پرلینکس PerlinX است. این کمپانی با نهادهای بزرگی چون اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) همکاری می‌کند و تلاش می‌کند تا تکنولوژی‌های توزیع شده را قابل دسترس‌تر کند و کار با آن در سطح شرکت‌های بزرگ بسیار راحت است. هدف شرکت Perlin ایجاد ارتباطات موثر در ساخت جوامع، صنایع و امور مالی است. به علاوه، پرلین در زمینه کنترل انتشار کربن با استفاده از فناوری بلاک چین و سازگاری با محیط زیست بسیار قدرتمند عمل می‌کند.

اتاق بازرگانی بین‌المللی بزرگ‌ترین سازمان کسب و کار در دنیاست، که نماینده بیش از ۴۵ میلیون کمپانی و ۱.۲ میلیارد کارمند در سراسر دنیاست. بنابراین این سازمان جایگاه ویژه‌ای برای تشویق مردم به پذیرش تکنولوژی بلاکچین دارد. همکاری پرلین با ICC می‌تواند موارد استفاده زنجیره بلوک را به فضاهای جدیدی مانند مدیریت زنجیره تامین و جلوگیری از جعل محصولات گسترش دهد.

پرلین از گراف جهت دار غیرمدور (DAG) در بلاکچین اختصاصی خود – ویولت Wavelet – استفاده می‌کند، که مبتنی بر الگوریتم LPOS است. به همین دلیل، از ابتدای راه اندازی خود در اواخر سال ۲۰۱۷،‌ به سرعت توانست به هدف خود که ۳۰.۰۰۰ تراکنش بر ثانیه بود، دست پیدا کند.

تمرکز Perlin بر کمک به ایجاد بازارهای موثرتر و بازتر است، که هر کسی می‌تواند از آن بهره ببرد. پرلین اولین پروژه در دنیاست که ساخت دارایی‌های مصنوعی را بر روی پروتکل UMA ایجاد می‌کند. این پروتکل به دنبال قدرت محاسباتی استخرهای خود است، به طوری که بتوان از آن در منابع ساده‌ای مانند تلفن‌های همراه و کنسول‌های بازی استفاده کرد؛ این منابع بر اساس توابع هش رمزنگاری، برای هر مشارکت کننده کیفیت سنجی می‌شود و برای همه افراد در دسترس است. پرلین از این نظر در بین دیگر پلتفرم‌ها کاملا منحصر به فرد است.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.