Bitcoin

مشخصات ارز بیت کوین

نام فارسیبیت کوین
نام اصلیBitcoin
نمادBTC
تغییرات (24H)
+1.34
تغییرات (7Day)
-4.67
تغییرات (30Day)
-0.13
قیمت (USDT)$ 66188
قیمت (IRT)3,994,632,406
رتبه#1
سکه در گردش19,712,390
کل مقدار سکه19,712,390

خرید و فروش بیت کوین

ارزفی بستری امن برای معامله ارز بیت کوین فراهم کرده است

خرید و فروش سریع ارز بیت کوین و معامله در بازار های ریالی و تتری با صرافی ارزفی

دسترسی به منبع های بیت کوین

مختصر درباره ارز بیت کوین

- ارز دیجیتال بیت کوین با نام شناخته شده ی Bitcoin و نماد اختصاری BTC در رتبه 1# بازار قرار دارد.

- هر واحد ارز BTC با قیمت $ 66188 تتر و معادل تومانی 3,994,632,406 معامله میشود.

- تعداد واحد های در گردش ارز بیت کوین 19,712,390 میباشد.

نمودار ارز بیت کوین (BTC) - BTCUSDT

BTCUSDT Chart By TradingView

ارز بیت کوین (BTC) چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که در ژانویه 2009 ایجاد شد. این ارز دیجیتال از ایده هایی که در وایت پیپری که توسط فردی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو منتشر شده است، پیروی می کند.  گفتنی است؛ هویت شخص یا افرادی که این فناوری را ایجاد کرده اند هنوز مشخص نشده است.

قیمت بیت کوین (Bitcoin) در ابتدا 0 دلار بود و بیشتر بیت کوین ها از طریق استخراج به دست می آمدند، که فقط به دستگاه های نسبتاً قوی (به عنوان مثال رایانه شخصی) و نرم افزار استخراج نیاز داشت. اولین معامله تجاری شناخته شده بیت کوین (Bitcoin) در 22 مه 2010 رخ داد، زمانی که یک برنامه نویس به نام Laszlo Hanyecz  بیت کوین (Bitcoin) را برای خرید دو پیتزا 10،000 بیت کوین (Bitcoin) پرداخت کرد. اما اگر بخواهیم قیمت این دو پیتزا را با قیمت امروز بیت کوین (Bitcoin) در نظر بگیریم باید بگوییم که قیمت این دو پیتزا این پیتزا 478 میلیون دلار است. این رویداد اکنون به عنوان "روز پیتزا بیت کوین" (Bitcoin) شناخته می شود. در جولای 2010 ، اولین معامله بیت کوین (Bitcoin) آغاز شد و قیمت بیت کوین (Bitcoin) از 0.0008 دلار تا 0.08 دلار در آن زمان متغیر بود.

با این حال، در حالی که ناکاموتو مخترع اصلی بیت کوین (Bitcoin) است، او کلید هشدار شبکه و کنترل مخزن کد را به گاوین آندرسن (Gavin Andresen)، که بعداً توسعه دهنده اصلی بنیاد بیت کوین (Bitcoin) شد، تحویل داد. در طول این سالها افراد زیادی به واسطه آسیب پذیری ها و افزودن ویژگی های جدید به بهبود نرم افزار این ارز رمزنگاری شده کمک کرده اند.

همچنین باید عنوان کرد که بیت کوین (Bitcoin) یک ارز آنلاین همتا به همتا است، به این معنی که همه معاملات مستقیماً بین شرکت کنندگان، بدون نیاز به هیچ واسطه ای انجام می شود. طبق گفته خود ناکاموتو،

بیت کوین (Bitcoin)  ایجاد شدI تا اجازه دهد "پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به موسسه مالی ارسال شود."

بیت کوین (Bitcoin) نسبت به مکانیسم های پرداخت آنلاین سنتی، وعده هزینه تراکنش کمتری را ارائه می دهد و برخلاف ارزهای منتشر شده توسط دولت، توسط یک مقام غیر متمرکز اداره می شود. بیت کوین (Bitcoin) به عنوان نوعی ارز رمزنگاری شده شناخته می شود زیرا از رمزنگاری برای حفظ امنیت آن استفاده می شود. هیچ بیت کوین (Bitcoin) فیزیکی در دنیا وجود ندارد و موجودی های آن در دفتر کل توزیع شده نگهداری می شود که همه به آن به صورت شفاف دسترسی دارند.

تمام تراکنش های بیت کوین (Bitcoin) توسط حجم عظیمی از قدرت محاسباتی از طریق فرآیندی موسوم به "استخراج" تأیید می شوند. بیت کوین (Bitcoin) توسط هیچ بانک یا دولتی صادر نشده و توسط آنها پشتیبانی نمی شود و همچنین یک بیت کوین (Bitcoin) به عنوان یک کالا، ارزشمند نیست. بیت کوین (Bitcoin) با وجود اینکه در اکثر نقاط جهان خرید و فروش قانونی ندارد، اما  بسیار محبوب است و باعث راه اندازی صدها ارز رمزنگاری شده دیگر شده است که در مجموع از آنها به عنوان آلت کوین یاد می شود. بیت کوین (Bitcoin) معمولاً هنگام معامله تحت عنوان "BTC" شناخته می شود.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.

ArzFi-Company

معامله ارز دیجیتال در صرافی امن

خرید و فروش مطمئن ارزهای دیجیتال

با ثبت نام از لینک زیر در انجام معاملات خود در هنگام معامله مقداری از کارمزد معاملات خود را به عنوان سود دریافت کنید

امکانات صرافی آنلاین ارزفی

با ثبت نام در سایت ارزفی میتوانید ارزهای دیجیتال خود را در بستری امن نگه داری کنید و در هر موقع واریزی و برداشت ارز های دیجیتال خود را انجام دهید

ارزفی بستری امن برای معامله ارزهای دیجیتال برای شما فراهم کرده است تا ارزهای خود را به صورت تومان و یا تتر به صورت لحظه ای خرید و فروش کنید

تبدیل ارز های دیجیتال در کسری از ثانیه با استفاده از سیستم تبدیل ارزفی, ارز مد نظر خود را وارد کنید و تبدیل آنی را انجام دهید