پروژه پیکا (Pika) چیست؟

پروژه پیکا (Pika) چیست؟

پیکا کریپتو (Pikacrypto) یکی دیگر از پروژه‌های کریپتویی است که در بعضی از نقاط دنیا بر سر زبان‌ها افتاده و توجه کاربران را جلب خود کرده است. گسترش‌دهندگان این پروژه، پیکاPIKA را یک پروژه‌ با استاندارد ERC20 معرفی می‌کنند

که دربرگیرنده توکنومیکس پیشرفته و مدیریت دارایی دیجیتال به ‌دنبال بازی در دنیای حقیقی و واقعی است. هدف پیکا، برپا کردن انقلاب در فضای بازی و NFT برای ایجاد بازی‌های بیشتر در فضای دیفای است.

پیکا PIKA یک رمزارز ای.آر.سی ۲۰ در شبکه اتریوم است که یک سیستم بازی براساس پاداش‌دهی و استیکینگ یا سپرده‌گذاری تکاملی دارد. درباره سیستم این بازی اطلاعات چندان زیاد و کاملی در دست نیست.

با جستجو در گوگل، وایت پیپر پیکا و تطبیق با محتوای این سایت دریافتیم که این پروژه قبلا با نام Pikachu عرضه پیکا اما بعد از طراحی مجدد به Pika تغییر برند داده است. در وبلاگ مدیوم پیکا هم با تلمیح به داستان تولد ققنوس از خاکستر، اشاره شده که پیکاPika بعد از رها شدن توسط گسترش‌دهندگان قبلی، مجددا متولد شده است. اما نام پیشین پروژه .

در این پست وبلاگی که در ماه جولای ۲۰۲۱ به انتشار رسیده، گفته شده که پیکا از یک اکوسیستم پیچیده، شامل ۳ توکن و بیشتر از ۳ قرارداد هوشمند تشکیل شده است که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص و منحصربه‌فرد خود را دارند.

این سه توکن PIKA، THUNDER و RAI نام داشته و قابلیت تبدیل شدن به همدیگر را دارند. در وایت پیپر هم نام این سه توکن و طریقه تبدیل آن‌ها به همدیگر ذکر شده است. اما هنگامی که وارد سایت پروژه می‌شوید، به جز پیکا خبری از دو توکن دیگر نیست!! به‌جای آن با توکن‌های METRA و Ki روبرو می‌شوید. به‌نظر می‌رسد اسم رمزارزها تغییر یافته است. اما بعد از به‌روزرسانی و تغییراتی که در پروژه اعمال شده، وایت‌پیپر همچنان آپدیت نشده است. در بخش آشنایی با توکن PIKA به معرفی دو رمزارز دیگر و کاربردهای آن‌ها نیز می‌پردازیم. پروژه پیکا (PIKA)، یک پروژه ERC-20 است که بهترین های هر دو جهان، یعنی توکنومیک و مدیریت دارایی دیجیتال را با توسعه بازی در دنیای واقعی ترکیب می کند. رمزارز PIKA که مردم اغلب آن را به‌عنوان میم کوین بعدی می‌نامند، پتانسیل ایجاد انقلابی در صنعت بازی را دارد. این پروژه یک اکوسیستم کامل است. اولین دارایی در اکوسیستم PIKA، دارای سه کوین است: PIKA، METRA و KAI. عرضه اولیه پیکا 50T سکه بود که در راه اندازی آن، 5T توکن سوزانده شد. کارمزد 5 درصدی در تراکنش ها، استخرهای استیک را تغذیه می کند.

Pika در تمام تراکنش‌ها نرخ توکن سوزی ۲۵ درصدی دارد، درست مانند بیشتر توکن‌های کاهش تورم. این بدان معناست که یک چهارم تمام توکن های درگیر در تراکنش از بین می رود.

با این حال، برخلاف سایر توکن‌هایی که شما به سادگی از طریق آن ها در استخرهای استیک شرکت می‌کنید و APR (نرخ درصدی سالانه) دریافت می‌کنید، توکن Pika ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری را نیز ارائه می‌کند. توکن Pika همچنین می تواند به توکن Thunder و سپس به ارز رمزنگاری "Rai" تبدیل شود. 10,000 توکن پیکا را می توان به یک سکه Thunder تبدیل کرد. هر 1000 سکه Thunder را می توان به یک توکن Rai تبدیل کرد.

همچنین شایعاتی مبنی بر تقلبی بودن پروژه رمزنگاری PIKA وجود دارد. انجمن ردیت ارز دیجیتال PIKA کاربرانی دارد که آن را شت کوین می نامند، در حالی که دیگران در مورد RAI و Thunder پرس و جو می کنند. پروژه پیکا یک پلتفرم نسل بعدی است که توسط GameFi AG ایجاد شده است. این پروژه، یک اکوسیستم منحصر به فرد، دانش قوی در GameFi و بازار NFT خود را ترکیب می کند. هدف اصلی این پلتفرم ادغام GameFi و فناوری نوآورانه در یک مکان است.

پروژه PIKA بر روی شبکه اتریوم و شبکه ERC-20 ساخته شده است و دستاوردهای بازی های دیجیتال و دنیای واقعی را ترکیب می کند. از زمان آغاز به کار PIKA، این پلتفرم در تلاش بوده است تا کیفیت محیط DeFi را بهبود بخشد و استانداردها را برای تمام ارزهای رمزنگاری شده GameFi و پروژه‌ها بالا ببرد. تیم پیشرو PIKA با ارائه راه‌های انقلابی جدید برای بهبود عملکرد پلتفرم، بر کمک به جامعه تمرکز دارد. طبق اطلاعات وایت پیپر و سایت، این پروژه قصد دارد در آینده راه‌های کسب درآمد متعدد و متفاوتی را پیش روی کاربران خود قرار دهد. از جمله این خدمات، استخرهای استیکینگ برای ۳ توکن پیکا، Metra و Ki، برنامه تکامل توکن‌ها، مارکت پلیس NFT و بازی کارتی هستند.

برنامه تکامل توکن، سیستمی برای تبدیل توکن‌ها به همدیگر است. هر کدام از این سه توکن با یک نرخ ثابت به همدیگر تبدیل می‌شوند. سیستم استیکینگ پیکا هم یک دوره بازگشت سرمایه چهارده روزه دارد. طبق داده‌های وایت پیپر، سیستم استیکینگ بدین شرح است:

هر چه افراد بیشتری مشارکت داشته باشند، توکن‌ها باید به مقدار بیشتری تقسیم شوند. هر چه قدر نرخ تکامل (تبدیل توکن‌های سطح پایین به سطح بالاتر) بیشتر باشد، پاداش بیشتری به استخر اضافه می‌شود. هر چقدر افراد بیشتری در تبدیل به توکن‌های سطح بالا مشارکت کنند، باز هم توکن‌های بیشتری به استخر افزوده می‌شود.

پلتفرم TheKRAFT مارکت پلیس توکن‌های مخصوص بازی و پلتفرم ساخت و خرید و فروش NFT است. این پلتفرم مراحل آخر توسعه و گسترش را طی می‌کند.

بازی کارتی تریدینگ (TCG) هم در مراحل آخر توسعه و گسترش است. داستان این بازی حول محور حیوانات در حال انقراض و منقرض شده شکل می‌گیرد. این حیوانات به قلمرویی انتقال می‌یابند که در آن‌جا تمایلات انسانی بیشتری همچون پوشیدن زره و حمل سلاح را پیدا می‌کنند. توکنومیک همانطور که در بالا اشاره شد توکنومیک پروژه پیکا از سه سکه تشکیل شده است: PIKA، THUNDER و RAI. هر یک از سه سکه دارای ویژگی های اختصاص داده شده خود در اکوسیستم هستند.

PIKA در سایت های محبوب مانند کوین بیس فهرست شده است. بر اساس داده های BscScan، در حال حاضر، حدود 5535 دارنده کیف پول PIKA وجود دارد. ارز دیجیتال PIKA همچنین دارای وب سایتی است که اهداف و محصولات آنها را به تفصیل شرح می دهد، روند تکامل پروژه پیکا (PIKA) کاملا منحصر به فرد است. این فرآیند به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بازار را به گونه ای تحت تأثیر قرار دهند که به نفع آنها باشد. تغییر در روند تکامل چیزی است که تحول در این زمینه را بسیار منحصر به فرد می کند. این بدان معناست که با نوسانات بازار و بالا و پایین رفتن قیمت، تکامل کریپتو PIKA بدون تغییر باقی می‌ماند که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن برای سود خود استفاده کنند.

توجه به تفاوت قیمت به سرمایه گذاران نیز کمک خواهد کرد. به محض اینکه تفاوت قیمت بین PIKA و Thunder وجود دارد، سرمایه گذاران می توانند سود ببرند. علاوه بر این، گزینه دیگری برای سرمایه گذاران وجود دارد. آنها می توانند PIKA را بفروشند و Thunder خرید کنند و تعداد بیشتری دریافت کنند. این فرآیند منحصر به اکوسیستم PIKA است. پروژه اصلی PIKA Crypto: بازی های کارتی پروژه پیکا بازی‌های کارتی تجاری را یکی از پروژه‌های اصلی توسعه خود می‌داند. هدف این تیم ایجاد یکی از بهترین بازی‌های ترید آنلاین ارزهای دیجیتال است. از طریق بازی ها، به کاربران PIKA، THUNDER یا RAI پاداش داده می شود. توکنومیک NFT به گونه‌ای است که به کسری از تمام فروش‌ها اجازه می‌دهد به سیستم پاداش برای TCG وارد شوند.

PIKA Crypto: بازار KRAFT NFT بازار KRAFT، فضایی را برای هنرمندان NFT و بازیکنان بازی ارائه می دهد که در آن می توانند NFT ها را ایجاد و جمع آوری کنند. ارز PIKA به کاربران این امکان را می‌دهد تا با ارائه یک روش جمع‌آوری منحصربه‌فرد از طریق داشتن مشوق‌هایی برای NFT و PIKA، به شیوه‌ای متفاوت با NFTها تعامل داشته باشند.

هنر و بازی چیزی است که در هسته بازار KRAFT نهفته است. تیم PIKA ادعا می کند که PIKA فقط بازی بلاک چین نیست، بلکه تلفیقی از بازی های سنتی و بلاک چین است. این بازی، هم بازی معمولی و هم بازی بلاک چین است. تیم PIKAgaming.PIKA برنامه‌های خود را برای اضافه کردن NFTهای بازی بیشتر به پلتفرم به اشتراک می‌گذارد و یک پلتفرم واحد برای بررسی و معامله همه NFTهای بازی شما ارائه می‌کند.

بازار NFT همچنین دارای یک سیستم سکه سه لایه است، یک سیستم توکن مبتنی بر حجم که به نفع کاربران خواهد بود. پس از اینکه کاربران به حجم مشخصی با THUNDER یا RAI رسیدند، واجد شرایط هستند NFT های خود را با گزینه پرداخت THUNDER و RAI فهرست کنند.

تیم همراه با بازار واقعی، راه‌های مختلفی را برای حفظ تعامل کاربران با سایت اضافه کرده است. پازل‌های NFT یکی از راه‌های درگیر نگه‌داشتن کاربران هستند که در آن کاربران می‌توانند NFTها را برای حل یک پازل جمع‌آوری کنند، قطعه آخر هدیه‌ای از طرف تیم است.

گنج یابی نیز در این پلتفرم ادغام خواهد شد که در آن کاربران NFT ها را با استفاده از سرنخ ها پیدا کرده و جوایز ویژه ای دریافت خواهند کرد. هنرمندان انحصاری از سراسر جهان بخشی از KRAFT هستند که برخی از الهام‌بخش‌ترین آثار هنری NFT را بر روی KRAFT ارائه می‌کنند.

کارت‌های NFTs PIKA نیز قابل جمع‌آوری هستند و می‌توانند به صفحات کلکسیونی شرکت اضافه شوند. علاوه بر سایر جوایز، مزایای دیگری نیز به سرمایه‌گذارانی که صفحات کلکسیونی را از طریق NFTهای کمیاب و انحصاری تکمیل می‌کنند، ارائه می‌شود. تیم رمزنگاری PIKA معتقد است که افزودن NFT ها از طریق وب سایت، بازار و بازی کارت های تجاری ما به افزودن ابزار مفید و حفظ اکوسیستم کمک می کند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.