کوین میکسر (Coin Mixer) یا میکسر ارز دیجیتال چیست؟

کوین میکسر (Coin Mixer) یا میکسر ارز دیجیتال چیست؟

سرویس‌هایی با عنوان میکسر یا تامبلر ارز دیجیتال وجود دارند که مبدا و مقصد تراکنش‌ها را مبهم می‌کنند. این فرایند باعث می‌شود تا حریم شخصی کاربران حفظ شده و از هک و حمله سارقان جلوگیری شود. میکسر ارز دیجیتال در واقع،

آدرس تراکنش شما را با بسیاری دیگر از تراکنش‌ها ترکیب می‌کند تا امکان رهگیری تراکنش از بین برود.

هر تراکنشی که انجام می‌شود، آدرس بلاکچین آن، ما را به هویت واقعی افرادی که این تراکنش را انجام داده‌اند، می‌رساند. چرا که هر بلاک چین دارای یک دفتر کل ثبت شده است که همه اطلاعات تراکنش‌ها، درون آن ثبت می‌شود. از این رو، برای حفظ حریم شخصی و فاش نشدن هویت واقعی کاربران، استفاده از میکسر ارز دیجیتال اهمیت بالایی پیدا می‌کند. سرویس‌هایی با عنوان میکسر یا تامبلر ارز دیجیتال وجود دارند که مبدا و مقصد تراکنش‌ها را مبهم می‌کنند. این فرایند باعث می‌شود تا حریم شخصی کاربران حفظ شده و از هک و حمله سارقان جلوگیری شود. میکسر ارز دیجیتال در واقع، آدرس تراکنش شما را با بسیاری دیگر از تراکنش‌ها ترکیب می‌کند تا امکان رهگیری تراکنش از بین برود.

هر تراکنشی که انجام می‌شود، آدرس بلاکچین آن، ما را به هویت واقعی افرادی که این تراکنش را انجام داده‌اند، می‌رساند. چرا که هر بلاک چین دارای یک دفتر کل ثبت شده است که همه اطلاعات تراکنش‌ها، درون آن ثبت می‌شود. از این رو، برای حفظ حریم شخصی و فاش نشدن هویت واقعی کاربران، استفاده از میکسر ارز دیجیتال اهمیت بالایی پیدا می‌کند. تمامی کاربران، فرقی نمی‌کند مبتدی یا حرفه‌ای امکان استفاده از این سرویس‌ها را دارند تا حریم خصوصی خودشان حفظ شود. استفاده از این سرویس‌ها، در برخی موارد، با پرداخت کارمزد و در برخی موارد دیگر، با هولد کردن سرمایه کاربران امکان پذیر می‌شود. هولد کردن به معنای نگه داری سرمایه دیجیتال در یک سرویس یا کیف پول خاص به‌صورت طولانی‌مدت است. به عنوان مثال، برخی از نمونه‌های میکسر ارز دیجیتال از کاربران خود می‌خواهند تا مقداری دارایی در این سرویس هولد و در ازای آن، خدمات مورد نظر را دریافت کنند. ##کوین میکسر (Coin Mixer) چگونه کار می کند؟ اصطلاح کوین میکسر Coin Mixer در دنیای ارز های دیجیتال استفاده زیادی دارد بنابراین اگر با دنیای رمز ارز ها سروکار دارید، به احتمال زیاد نام آن را شنیده اید. کاربرد این سیستم در زمینه افزایش حریم خصوصی و شخصی سازی تراکنشات ارز های دیجیتال است. سیستم های کوین میکسر coin mixer تا کنون بسیار بحث برانگیز بوده اند چرا که عده ای، به خصوص افرادی که اساسا مخالف صنعت کریپتو هستند، ترکیب کردن کوین ها را پولشویی و غیر قانونی می دانند. میکسر کوین سرویسی است که به کاربران اجازه می دهد مبدا و مقصد تراکنش های ارز های دیجیتال را مبهم کنند تا ردیابی آنها دشوار شود. کاربران ارزهای دیجیتال را به این سرویس ارسال می کنند و کوین میکسر ها این ارز های دیجیتال را با کوین ها یا توکن های دیگر مخلوط می کنند. سپس کاربران می توانند مقدار معادل کوین های میکس شده را به آدرس گیرنده ارسال کنند و به این ترتیب ارتباط بین فرستنده و گیرنده را ناشناس و پنهان می ماند.

این سرویس ها، کاربردهای قانونی بسیاری دارند. همانطور که ممکن است شما نخواهید که کارفرما یا هر شخص دیگری از جزئیات دقیق هر تراکنش بانکی یا کارت اعتباری که تا به حال انجام داده اید اطلاع داشته باشد، در برخی از شرایط ممکن است ترجیح بدهید جزئیات تراکنشات رمز ارزی که انجام می دهید، از دید سایرین پنهان بماند.

اما با افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاک چین، هویت‌های واقعی به طور فزاینده‌ای به آدرس‌های بلاک چین مرتبط می‌شوند چرا که هر خرید، انتقال یا تعامل مرتبط با این آدرس‌ها در یک دفتر کل عمومی، به طور واضح و شفاف مشخص می شوند. در اینجاست که کوین میکسر ها Coin Mixer وارد عمل می شوند. کوین میکسرها اساساً به این صورت کار می‌کنند که مقدار مشخصی ارز دیجیتال از شما می‌گیرند، و آن را با مقدار زیادی از ارزهای دیجیتال دیگر، در استخرهای خصوصی مخلوط می‌کنند، سپس واحدهای کوچک‌تری از ارزهای دیجیتال را به آدرسی که از پیش انتخاب کرده اید، با مجموع مبلغی که قرار داده‌اید منهای 1 تا 3 درصد می‌فرستند. این 1 تا 3 درصد به طور کلی به عنوان کارمزد و سود شرکت های کوین میکسر در نظر گرفته می شود.

به عنوان مثال، یک کاوشگر بیت کوین، که تمام معاملات بیت کوین را پیگیری می کند، نشان می دهد که شخص A مقداری بیت کوین را به یک میکسر منتقل کرده است و شخص B آن مقدار بیت کوین را از یک میکسر دریافت کرده است. به این ترتیب، هیچ کس نمی داند چه کسی و برای کی بیت کوین فرستاده است.

برای استفاده از کوین میکسر coin mixer، باید به شرکت آن، مقداری ارز دیجیتال ارسال کنید. به همین دلیل، از آنجایی که شما در واقع مقداری از پول خود را به سرویس های میکسر ارسال می کنید، باید مطمئن شوید که شرکت کوین میکسری که انتخاب کرده اید معتبر است. در غیر این صورت طبعا ممکن است که پول شما به سرقت برود.

چند نمونه میکسر ارز دیجیتال

سرویس‌های مختلفی با عنوان میکسر ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند و به کاربرانشان خدماتی از قبیل تراکنش محرمانه را ارائه می‌دهند. ولی در میان این سرویس‌ها، برخی معتبر نیستند و از اطلاعات کاربران سواستفاده می‌کنند. به همین دلیل، شناخت کوین میکسرهای معتبر، اهمیت بالایی پیدا می‌کند. در ادامه به معرفی چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم.

پلتفرم “Tornado Cash” پلتفرم تورنادو کش یک میکسر ارز دیجیتال برای شبکه اتریوم است. عملکرد این پلتفرم به از طریق استخرهای میکسینگ انجام می‌شود. تورنادو، تمامی دارایی افراد را در بلاک چین اتریوم دریافت می‌کند و آن‌ها را به استخر میکسینگ خودش انتقال می‌دهند. کاربران برای انجام تراکنش‌های خود، از آن استخر نقدینگی برداشت می‌کنند. به همین دلیل، هیچوقت فرستنده دارایی مشخص نخواهد شد. پلتفرم کوین میکسر “ChipMixer” سرویس کوین میکسر ChipMixer یکی از سرویس‌های کاربردی میکسر ارز دیجیتال است که امنیت و حریم خصوصی خیلی حرفه‌ای را در اختیار کاربرانش می‌گذارد. از مزایای سرویس کوین میکسر ChipMixer می‌توان به رایگان بودن آن و عدم نیاز به احراز هویت اشاره کرد. شما برای استفاده از کوین میکسر ChipMixer نیازی به پرداخت کارمزد ندارید و تنها از روی علاقه، امکان پرداخت هزینه‌ای جهت حمایت مالی از این سرویس را دارید.

تنها نقطه ضعف سرویس کوین میکسر ChipMixer، مدت زمان طولانی برای تکمیل هر تراکنش و عدم پشتیبانی از آلت کوین‌ها است. تکمیل تراکنش در این سرویس معمولا ۷ روز به طول می‌انجامد و تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند.

پلتفرم کوین میکسر “CriptoMixer” یکی دیگر از سرویس‌های محبوب میکسر ارز دیجیتال، کوین میکسر CriptoMixer است. این سرویس برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد و از همان ابتدا، حدود ۲ هزار بیت کوین را در استخر میکسینگ خود قرار داد تا هویت تراکنش‌ها، هر چه بیشتر ناشناس بماند. کوین میکسر CriptoMixer ادعا می‌کند که به دلیل امنیت بالایی که دارد، تاکنون درگیر هک نشده است. همچنین، تاکنون موفق شده که تراکنش‌هایی با ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار را انجام دهد.

CriptoMixer تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند و شما برای استفاده از این سرویس باید ۰٫۰۱ بیت کوین را در کوین میکسر CriptoMixer سپرده گذاری کنید. با توجه به میزان امنیت بالایی که این سرویس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، کارمزد آن بسیار پایین و حدود ۰٫۵ تا ۳ درصد به ازای هر تراکنش است. پلتفرم “FoxMixer” سرویس FoxMixer از ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC)، اتریوم (ETH) و ساتوشی ویژن (BSV) پشتیبانی می‌کند. زمانی که تراکنشی از طریق این میکسر ارز دیجیتال انجام می‌شود، ابتدا به استخر میکسینگ واریز شده، سپس به تراکنش‌های کوچکتری تقسیم و در نهایت، به همان میزان که واریز شده، به دست گیرنده تراکنش می‌رسد.

این فرایند درصد ناشناس ماندن فرستنده را بالاتر برده و تراکنش ناشناس باقی می‌ماند. حداقل تراکنش در این سرویس ۰٫۰۲ بیت کوین است. کارمزد هر تراکنش در این سرویس کمی بالاتر از دیگر سرویس‌ها، معادل با ۱ الی ۵ درصد است.

پلتفرم “Blender.io” سرویس Blender.io یک میکسر ارز دیجیتال در نسخه تحت وب است که از ارزهای دیجیتال بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و مونرو (XMR) پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این سرویس، نیازی به احراز هویت و وارد کردن اطلاعات شخصی شما نیست. کارمزد دریافت شده بابت هر تراکنش در این سرویس، متغیر است. یعنی، بستگی به نوع کوین‌های میکس شده دارد و معمولا بین ۰٫۶ الی ۲٫۵ درصد دریافت می‌شود.

پلتفرم “MixTum.io” برای استفاده از سرویس MixTum.io به ۰/۰۱ بیت کوین برای سپرده گذاری نیاز دارید تا بتواند تمام تراکنش‌های خود را به صورت ناشناس انجام دهید. این سرویس در حال حاضر تنها از بیت کوین پشتیبانی کرده و کارمزد نسبتا بالایی برای هر تراکنش، معادل با ۴ الی ۵ درصد، دریافت می‌کند. سرویس MixTum.io، نسبت به میکسرهای ارز دیجیتالی که تاکنون معرفی کردیم، دو ویژگی منحصر به فرد دارد. ویژگی اول، آدرس مخفی (Stealth Address) است که به محض واریز سپرده گذاری بیت کوین در این میکسر ارز دیجیتال، یک آدرس جدید به شما می‌دهد. این آدرس یکبار مصرف است و امکان پیگیری تراکنش‌ها قبلی، از طریق این آدرس وجود ندارد. ویژگی دوم، برداشت با تاخیر (Time-delayed Withdrawals) است که به شما امکان تنظیم زمان برداشت بیت ۲۴ ساعت تا ۳۰ روز را به شما می‌دهد. این قابلیت نیز امکان پیگیری تراکنش را سخت و غیرممکن می‌کند.

مزایای استفاده از میکسر ارز دیجیتال

بسیاری از افراد، استفاده از کوین میکسرها را در معاملات ارزهای دیجیتال، یک رکن مهم می‌دانند. دلیل آن هم مزایای این سرویس‌ها است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. البته، در ازای تمامی این مزایا، معایبی هم دارند که باعث می‌شود کمی استفاده از این ابزارها سخت شود. چرا که معمولا افرادی برای مقاصد غیرقانونی از این کوین میکسرها استفاده می‌کنند.

جلوگیری از هک بازار ارزهای دیجیتال یکی از مهم‌ترین اهداف برای حمله هکرها است. به همین دلیل، حفظ آن‌ها در برابر این حملات هکری بسیار مهم است. از این رو، معمولا افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال مشغول به کار هستند یا معاملات بزرگی را در بستر بلاک چین انجام می‌دهند؛ حتما از میکسر ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. حفظ امنیت و ناشناس ساختن تراکنش‌ها، باعث می‌شود که تراکنش‌ها از دید هکرها مخفی مانده و در هدف حمله آن‌ها قرار نگیرند. حفظ حریم خصوصی یکی از اهداف و مفاهیم اصلی ارزهای دیجیتال و بلاک چین، حریم خصوصی است. میکسر ارز دیجیتال باعث خصوصی شدن یک ارز دیجیتال می‌شود. در نتیجه، راحت‌تر می‌توان از آن برای انجام تراکنش‌های خصوصی همتا به همتا استفاده کرد.

عدم مداخله دولت‌ها یکی دیگر از اهداف ارزهای دیجیتال، ساختن یک سیستم غیرمتمرکز بدون دخالت دولت‌ها است. این هدف با وجود میکسر ارز دیجیتال به نتیجه می‌رسد. چرا که هر چه تراکنش‌ها ناشناس‌تر باشد، امکان پیگیری آن برای دولت‌ها نیز سخت‌تر و غیرممکن‌تر می‌شود.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.