مزایا و آینده ارزهای دیجیتال

مزایا و آینده ارزهای دیجیتال

اجازه بدهید حرف آخر را اول بزنیم. آینده پول متعلق به ارزهای دیجیتال است. زمان زیادی از پیدایش ارزهای دیجیتال نمی‌گذرد اما شاهد این هستیم که اقبال عمومی به این ارزها روز به روز افزایش پیدا کرده است.امروزه می‌توانید بسیاری از خرید‌های خود را با استفاده از ارزهای

دیجیتال مانند بیت کوین انجام دهید. قطعا در آینده کاربرد ارزهای دیجیتال در جهان بسیار بیشتر خواهد شد. پس اگر امروز بدانیم ارز دیجیتال چیست و چه کارایی دارد از بسیاری از مردم جهان جلوتر هستیم. در واقع امروزه کمتر از 10 درصد مردم جهان درباره ارزهای دیجیتال می‌دانند و کمتر از 5 درصد مردم از نحوه کار و استفاده از آن اطلاع دارند.

مزایای ارزهای دیجیتال:

هم اکنون اینترنت به صورت وسیعی در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و تمام جهان از این طریق با یکدیگر در ارتباط هستند. پس پول آینده باید بر پایه اینترنت بنا می‌شد. همه این تفکرات و ایده‌ها دست به دست هم دادند تا نهایتا ارز دیجیتال به عنوان شکل جدیدی از پول به جهان معرفی شد.

ایده شکل‌گیری پول دیجیتال به دهه 1990 و شرکت دیجی کش بازمی‌گردد. در واقع اگرچه بسیاری دیجی کش را پدر ارزهای دیجیتال می‌دانند اما در حقیقت چیزی که دیوید چاو آن را به عنوان ارز دیجیتال ایجاد کرد با چیزی که امروزه با نام ارز دیجیتال معروف شده است تفاوت زیادی دارد. در واقع هدف اصلی دیجی کش فراهم کردن بستری برای استفاده بانک‌ها از علم رمزنگاری در انتقال پول بود.

همانطور که گفتیم یکی از اصلی‌ترین مشکلات پول‌های اعتباری آسیب‌پذیری در مقابل تورم بود و یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد ارز دیجیتال مقابله با تورم و کمتر شدن ارزش پول بوده است.

بیت کوین از سیستم رمزنگاری بلاکچین استفاده می‌کند. بلاکچین یک سیستم رمزنگاری است که اطلاعات در آن به صورت جدا جدا رمزنگاری می‌شود. بلاکچین در واقع از زنجیره‌ای از بلاک‌ها تشکیل شده است. هر بلاک دارای اطلاعات خاصی است که با رمزنگاری‌های بسیار قدرتمندی محافظت می‌شود و هیچ کس تاکنون نتوانسته رمزهای بلاکچین را شکسته و سیستم آن را هک کند. در واقع این سیستم چنان قدرتمند طراحی شده است که پیشنهاد شده در کارهای دیگری به جز ارزهای دیجیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد.

علاوه بر قابل اعتماد بودن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، مزایای بسیار زیادی برای آنها وجود دارد. برای مثال ارز دیجیتال قابل جعل نیست اما تمامی پول های دیگر و حتی فلزات با ارزش قابل جعل هستند. از جمله دیگر مزایای بیت کوین می‌توان به قابلیت تقسیم بسیار زیاد آن اشاره کرد همانطور که گفتیم یک بیت کوین می‌تواند به صد میلیون ساتوشی تقسیم شود. در حالی که قابلیت تقسیم کردن پول‌ها و فلزات گرانبها بسیار کمتر است.

این موارد تنها گوشه‌ای از مزایای ارز دیجیتال نسبت به ارزهای دیگر بود. همانطور که در ابتدا گفته شد آینده متعلق به ارزهای دیجیتال است. مدتها است که دیگر افراد پول کاغذی را به چشم نمی‌بینند و بیشتر مبادلات از طریق کارت‌های بانکی و اینترنت انجام می‌شوند. بنابراین در چنین فضایی ارز دیجیتال می‌تواند بیش از پیش به کار آمده و با مزایایی همچون ضد تورمی بودن خود، جایگاه ویژه‌ای در مبادلات روزمره داشته باشد.

علاوه بر قابل اعتماد بودن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، مزایای بسیار زیادی برای آنها وجود دارد. برای مثال ارز دیجیتال قابل جعل نیست اما تمامی پول های دیگر و حتی فلزات با ارزش قابل جعل هستند. از جمله دیگر مزایای بیت کوین می‌توان به قابلیت تقسیم بسیار زیاد آن اشاره کرد.

پادشاه ارز دیجیتال.jpg

بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال :

بیت کوین با ارزش‌ترین و شناخته شده‌ترین ارز دیجیتال جهان است. این ارز دیجیتال در سال 2008 و توسط شخص یا اشخاص ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو و با انتشار یک مقاله تحت عنوان (بیت کوین یک سیستم پولی همتابه همتا) به جهان معرفی شد. از زمان معرفی بیت کوین در سال 2008 هویت ساتوشی ناکاموتو همواره مورد تردید بوده است. هر از چند گاهی فردی خود را ساتوشی ناکاموتو معرفی می‌کند اما توانایی اثبات ادعای خود را ندارد. در واقع به دلیل اینکه بسیاری خود را با نام ساتوشی ناکاموتو معرفی کرده‌اند این تصوّر به وجود آمده که ساتوشی ناکاموتو اسم یک شخص نیست بلکه نام یک گروه بزرگ برنامه‌نویسی است که رمز ارز بیت کوین را ساخته‌اند. هم اکنون بیت کوین توانسته است به پادشاه ارزهای دیجیتال تبدیل شود. بنابراین اگر بخواهیم با ارزهای دیجیتال آشنا شویم بهترین کار این است که ابتدا با بیت کوین آشنا شویم. استخراج بیت کوین به این صورت است که یک شخص با استفاده از سخت افزار کامپیوتر خود به حفظ امنیت این شبکه کمک می‌کند و در عوض به عنوان پاداش مشارکت بیت کوین دریافت می‌کند. برای استخراج بیت کوین نیاز به ثبت نام و تایید هویت نبوده و کاربران می‌توانند به صورت نیمه ناشناس به ماینینگ بیت کوین بپردازند. البته به دست آوردن بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال راه‌های دیگری نیز دارد که از جمله آنها می‌توان به خرید این رمز ارزها از صرافی‌های فعال در این حوزه اشاره کرد. بیت کوین در مقادیر مختلف عرضه می‌شود. کوچک ترین جزء بیت کوین با نام ساتوشی شناخته می‌شود که مقدار آن یک صد میلیونم بیت کوین است. پس از آن میکرو بیت کوین قرار دارد که یک میلیونم بیت کوین است. میلی بیت کوین مقدار بالاتری است که یک هزارم بیت کوین می‌باشد.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.