تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟

تِرا ۲.۰ راه‌اندازی شد؛ هرکس باید چه تعداد لونای جدید دریافت کرده باشد؟

نسخه دوم شبکه تِرا ساعاتی قبل و با اعلام تیم توسعه این ارز دیجیتال، فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد. همان طور که توسعه‌دهندگان ترا پیش‌تر گفته بودند، از توکن‌های شبکه جدید برای جبران خسارت هولدرهای لونا و «UST» استفاده می‌شود و امروز صبح هم اولین

مرحله از توزیع لوناهای جدید میان هولدرهای خسارت‌دیده برگزار شد؛ اما هر کس باید چه تعداد لونای جدید در این ایردراپ دریافت کرده باشد و توکن‌های دریافتی را چگونه می‌تواند مشاهده کرد؟

به گزارش ارزدیجیتال، بلاک چین جدید ترا که ترا ۲.۰ (Terra ۲.۰) نام دارد، ساعات ۱۰:۳۰ صبح امروز به وقت تهران رسماً راه‌اندازی شد. همان طور که پیش‌تر گزارش شده بود، از توکن‌های شبکه جدید که همان لونا نام دارند، برای جبران خسارت هولدرهای لونا و UST قدیمی استفاده می‌شود. توزیع توکن‌های جدید میان هولدرهای ضررکرده نیز با روش ایردراپ انجام خواهد شد که مرحله اول آن صبح امروز هم‌زمان با راه‌اندازی شبکه جدید انجام شده است.

سؤالی که اکنون ذهن هولدرهای لونا و UST را درگیر کرده، این است که هر شخص به‌طور دقیق باید چه تعداد توکن در جریان این ایردراپ دریافت کرده باشد و چگونه می‌توان توکن‌های دریافت‌شده را مشاهده کرد.

برای پاسخ به این سؤال ابتدا سهم هر گروه از هولدرهای لونا و UST را از این ایردراپ، یک بار دیگر مرور خواهیم کرد و سپس طبق چیزی که تیم توسعه ترا گفته است، به این پرسش پاسخ خواهیم داد که هر هولدر باید دقیقاً چند توکن لونا دریافت کرده باشد و چگونه می‌توان توکن‌های دریافت‌شده را مشاهده کرد.

bold textچه کسانی در ایردراپ لونا شرکت داده شده‌اند و سهم هر گروه چقدر است؟

طبق چیزی که تیم توسعه ترا گفته است، افرادی که قبل از سقوط لونا و UST و همچنین بعد از آن، در کیف پول شخصی یا حساب خود در صرافی‌های ارز دیجیتال لونا یا UST هولد می‌کردند یا اینکه سهام‌گذار این دو توکن بوده‌اند، در ایردراپ امروز شرکت داده شده‌اند.

تاریخ تهیه اسنپ شات (Snapshot) برای هولدرهای قبل از سقوط، روز ۷ مه (۱۷ اردیبهشت) و برای هولدرهای بعد از سقوط، ۲۶ مه (۵ خرداد) است. اسنپ شات روشی برای جمع‌آوری اطلاعات در بلاک چین است که می‌توان با استفاده از آن آمار مربوط به موجودی آدرس‌های مختلف را در زمانی مشخص گردآوری کرد. بنابراین کسانی در این ایردراپ شرکت داده شده‌اند که در روزهای ۱۷ اردیبهشت و ۵ خرداد در کیف پول یا حساب صرافی خود از این دو توکن نگهداری می‌کردند.

به‌‌گفته تیم توسعه ترا، عرضه کل لوناهای جدید یک میلیارد توکن بوده و قرار است ۳۰۰ میلیون واحد آن به استخری ویژه برای جامعه لونا اختصاص داده شود. ۳۵۰ میلیون توکن به‌مرور بین آن دسته از هولدرهای لونا تقسیم خواهد شد که قبل از سقوط قیمت این ارز دیجیتال از این توکن در حساب صرافی یا کیف پول خود نگهداری می‌کردند و در اسنپ شات روز ۱۷ اردیبهشت نیز هولدر لونا بوده‌اند. ۱۰۰ میلیون واحد بین کاربرانی توزیع می‌شود که پس از سقوط قیمت‌ها اقدام به خرید لونا کرده‌اند و در اسنپ شات روز ۵ خرداد هولدر این ارز دیجیتال بوده‌اند.

۱۰۰ میلیون توکن دیگر سهم آن دسته از هولدرهای UST است که پیش از سقوط، از این استیبل کوین در انکور پروتکل (Anchor Protocol) نگهداری می‌کردند (یعنی هولدر aUST بوده‌اند) و کسانی هم که پس از سقوط اقدام به خرید UST کرده‌اند، در مجموع ۱۵۰ میلیون توکن از عرضه کل لوناهای جدید را در قالب ایردراپ دریافت خواهند کرد. گفتنی است درباره هولدرهای UST هم ملاک برای شرکت‌داده‌شدن در ایردراپ، این است که در تاریخ برگزاری اسنپ‌ شات از این توکن در حساب خود نگهداری کرده باشند.

طبق گفته‌های تیم ترا، هر چهار گروه نام‌برده‌شده ۳۰ درصد از سهم خود را همین امروز و در قالب یک ایردراپ دریافت کرد‌ه‌اند و ۷۰ درصد مابقی در طول دو سال آینده و هر ۶ ماه یک بار بین آنها توزیع خواهد شد.

1_AWXZCQ1nIDB5fVd-8Nw7Fw.png

نکته دیگری که برای شرکت‌‌کنندگان در این ایردراپ اهمیت دارد، محل نگهداری از لونا یا UST است. تیم ترا پیش‌تر مشخصاً گفته بود به‌دلیل مسائل فنی ممکن است نتوانند اطلاعات تمام هولدرهای لونا یا UST را در اسنپ شات‌های تهیه‌شده جمع‌آوری کنند و به همین خاطر فهرست زیر را منتشر کرده است که در آن نام صرافی‌ها یا پروتکل‌هایی که از این ایردراپ پشتیبانی می‌کنند، آورده شده است.

1_LwetXNIGZp7fZMoee0XwEA.png

موضع‌گیری صرافی‌های متمرکز نسبت به این ایردراپ از پلتفرمی به پلتفرم دیگر متفاوت است؛ یعنی برخی از صرافی‌ها (داخلی یا خارجی) گفته‌اند از این ایردراپ پشتیبانی می‌کنند و تعدادی هم به کاربران خود اعلام کرده‌اند که در این ایردراپ شرکت نخواهند کرد.

bold textهر کس باید چه تعداد توکن در ایردراپ جدید دریافت کرده باشد؟

طبق مطلبی که تیم توسعه ترا آن را در توییتر خود منتشر کرده است، آن دسته از هولدرهای لونا که قبل از سقوط قیمت‌ها از این ارز دیجیتال نگهداری می‌کردند و واجد شرایط شرکت در ایردراپ هستند، به‌ازای هر یک واحد لونای خود، «۱.۰۳۴۷۳۵۰۷۱» واحد لونای جدید دریافت خواهند کرد که یعنی دریافتی آنها، از نظر تعداد، تقریباً به‌اندازه همان موجودی قبلی‌شان خواهد بود.

درباره هولدرهایی که پس از سقوط اقدام به خرید لونا کرده‌اند، هر کاربر به‌ازای هر یک واحد لونای خود، «۰.۰۰۰۰۱۵۳۰۷۹۲۷» واحد لونای جدید دریافت خواهد کرد که به‌عقیده برخی از کاربران، رقم بسیار کمی است. دریافتی هولدرهای UST پیش از سقوط و بعد از سقوط قیمت‌ها نیز به ترتیب «۰.۰۱۸۲۷۷۱۲۱۴۳» و «۰.۰۲۳۵۴۸۰۰۰۸۴» لونای جدید به‌ازای هر یک UST خواهد بود.

ضمن اینکه از طریق پلتفرم «Terrarity» نیز می‌توانید دریافتی خود را در ایردراپ لوناهای جدید محاسبه کنید.

لوناهای دریافت‌شده در ایردراپ را از کجا ببینیم و چطور انتقال دهیم؟

طبق توییت تیم ترا، کسانی که واجد شرایط شرکت در این ایردراپ هستند، می‌توانند با مراجعه به کیف پول ترا استیشن (Terra Station) یا اکسپلورر شبکه ترا به آدرس «finder.terra.money» و انتخاب شبکه مین نت (Mainnet)، پس از واردکردن آدرس کیف پول‌شان، موجودی لوناهای جدید خود را مشاهده کنند. گفتنی است زمان دریافت ایردراپ برای کاربران صرافی‌های متمرکز می‌تواند متفاوت باشد.

برای مثال، بایننس گفته است توزیع لوناهای جدید را دوشنبه این هفته آغاز خواهد کرد و سایر صرافی‌ها نیز ممکن است برنامه متفاوتی داشته باشند. بنابراین، کسانی که واجد شرایط شرکت در این ایردراپ هستند؛ اما از UST یا لوناهای خود در صرافی‌ها نگهداری می‌کردند، باید به اطلاعیه‌های صرافی میزبان خود مراجعه کنند.

برای انتقال لوناهای جدید اما، نیاز است تا از کیف پولی استفاده کنید که در حال حاضر از نسخه دوم شبکه ترا پشتیبانی می‌کند. برای مثال، کیف پول تراست والت (Trust Wallet) در حال حاضر از این شبکه جدید پشتیبانی نمی‌کند و به همین خاطر موجودی لوناهای جدید کاربران، با اینکه در شبکه ثبت شده است، در این کیف پول نمایش داده نمی‌شود. برای دسترسی به توکن‌های دریافت‌شده از این ایردراپ، دارندگان لوناهای جدید می‌توانند با نصب کیف پول «Terra Station» روی تلفن همراه خود و واردکردن کلمات بازیابی (Seed Phrase) همان تراست والت یا هر کیف پول دیگری که لونا و USTهای قدیمی‌شان در آن بوده است، به لوناهای جدید خود دسترسی داشته باشند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

0دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهتان ثبت میشود.